Čo sa oplatí vidieť v Monte Carle

Túžite po skutočnom luxuse? Ak si chcete obzrieť jachty veľké ako domy a milionárske sídla väčšie ako sídliská, nemusíte cestovať na Arabský polostrov. Túžbu po luxuse Vám splní francúzske Monte Carlo! Okrem luxusu tu však môžete zažiť aj kadečo iné. A nemusíte ani minúť priveľa peňazí. Tieto veci by ste v Monte Carle rozhodne mali vidieť.

Prístav v Monte Carle

Ak Vás fascinujú spomínané jachty, určite nevynechajte prístav. Táto prístavná časť mesta sa nazýva La Condamine. Okrem luxusných jácht sa môžete poprechádzať po promenáde, kde objavíte množstvo zaujímavých obchodíkov a turistických atrakcií. Jednou z nich je aj bazén s morskou vodou, ktorý sa nachádza priamo v prístave. Je otvorený pre verejnosť a vstúpiť doň môžete doslova za pár drobných. Kto by sa už nechcel okúpať v bazéne s výhľadom na luxusné jachty a prístav v Monte Carle?

Oceánografické múzeum

Úchvatný je už len pohľad na budovu Oceánografického múzea v Monte Carle. Je postavené na pobreží Monte Carla, priamo na útese. Vzniklo už v roku 1910. V tomto svetoznámom akváriu sa môžete pokochať pohľadom na rozmanité morské živočíchy. Okrem živočíchov sa pokocháte aj múzejnými exponátmi na dvoch podlažiach. Nájdete tu napríklad historické prístroje, ktoré kedysi slúžili k podmorskému výskumu.

Zlaté námestie

Je doslova turistickou dominantou Monte Carla. Nachádza sa tu slávne Grand Casino, ktoré s obľubou navštevujú slávne celebrity. Zopár miestností tohto kasína je dostupných turistom zdarma. Ak by ste si ale chceli zahrať, musíte si priplatiť. Čo tu však uvidíte celkom zadarmo, sú drahé športiaky. V okolí ich parkuje nespočetne veľa.

Japonské záhrady

V modernej časti mesta, v blízkosti kongresových centier a kasín sa nachádzajú Japonské záhrady. Práve ich poloha spôsobuje, že výhľady zo záhrad sú naozaj fascinujúce. Japonské záhrady sú však v súlade s architektúrou. Sú plné zaujímavých kvetín, ale tiež rôznych sošiek, mostíkov a lavičiek, všetko z prírodného materiálu. Ideálne miesto na oddych po celodennej turistike.

Je pravda, že Monte Carlo je skôr destináciou boháčov. No ak viete, kam sa ísť pozrieť, aj za málo peňazí tu môžete zažiť krásnu dovolenku.
Autorské právo: anshar / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár