Najznámejšie kasína v Monte Carle

Keď sa povie Monte Carlo, každému hneď určite zídu na um kasína a hazardné hry. Pretože práve Monte Carlo je európskym centrom hazardu. Ktoré kasína sa tu oplatí navštíviť? Ak sa sem chystáte za hazardom, práve tieto kasína by ste nemali vynechať.

Kasíno Monte Carlo

Impozantné kasíno s výhľadom na stredozemné more, ktoré navrhol slávny architekt Charles Garnier už v roku 1863. Kasíno je známe svojim krásnym interiérom, ktorý zdobia české kryštálové lustre, rokokový strop a mramorové átrium. Pozoruhodný je aj exteriér kasína, pričom za pozornosť stojí určite jeho fasáda. Do Kasína Monte Carlo je povolený vstup len v elegantnom oblečení. V turistických šortkách by vás sem nepustili! Samozrejme, vstup je povolený len plnoletým.

57852108_sKasíno Le Ruhl

Toto kasíno sa nachádza v priestoroch hotela Meridian. Ak teda chcete ubytovanie, z ktorého budete mať do kasína blízko, toto je správna voľba. Kasíno je otvorené takmer nepretržite, od desiatej doobeda, až do piatej rána počas víkendov. Hazardní hráči majú teda času viac než dosť. Nájdete tu viac ako 300 hracích automatov. A čo je na tomto kasíne zaujímavé? Medzinárodné tematické večery, ktoré sa organizujú takmer každý deň. Zaujímavá pre turistov je tiež lokalita, v ktorej sa kasíno nachádza. Kdesi medzi starým mestom Nice a jeho plážou. Vstup do kasína Le Ruhl je možný až od 18tich rokov, prípadne v sprievode dospelej osoby. Nezabudnite si so sebou vziať aj platný pas.

Kasíno Salle des Palmiers

Toto letné kasíno je mimoriadne obľúbené turistami. Hrá tu totiž živá hudba a vystupovali tu už takí umelci, ako Celine Dion, Alicia Keys, či Julio Iglesias. Nespočetné množstvo hracích automatov dopĺňa napríklad ruleta, blackjack alebo kocky. Do kasína sa odporúča ísť v primeranom oblečení.

Monte Carlo Bay Kasíno

Toto kasíno sa dá označiť za „nóbl“. Ak sa sem teda náhodou chystáte, určite si zabaľte primerané elegantné oblečenie. Inak vás do kasína nepustia! Kasíno je súčasťou rekreačného komplexu, ktorý poskytuje turistom rôzne služby. Nájdete tu viac ako 150 hracích automatov. Zanietení hráči sa teda určite nudiť nebudú…

Kasíno du Palais de la Méditerranée

Jeho názov je poriadne honosný. A také je aj samotné kasíno. Postavené bolo už v roku 1929, no v roku 2004 prešlo kompletnou rekonštrukciou. Jeho fasáda je chránenou pamiatkou. Zaujímavý je tiež interiér plný pestro maľovaných stien a umeleckých diel. Užijú si ho teda nielen hráči, ale aj milovníci kultúry a histórie. Súčasťou celého komplexu kasína je aj bazén s barom. Ideálne miesto na relax a dovolenku!

Autorské právo: philipus / 123RF Reklamní fotografie
Autorské právo: server / 123RF Reklamní fotografie

Pridaj komentár